Artykuł sponsorowany

Farbowanie włosów - jak dbać o koloryzację, aby dłużej cieszyć się efektem?

Farbowanie włosów - jak dbać o koloryzację, aby dłużej cieszyć się efektem?

Farbowanie włosów to zabieg, który pozwala na odświeżenie wyglądu fryzury i podkreślenie indywidualnego stylu. Jednak aby cieszyć się efektem jak najdłużej, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację koloryzacji. W tym artykule dowiesz się, jak dbać o farbowane włosy, aby zachować intensywność koloru oraz zdrowy wygląd pasm.

 

Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji

 

Pierwszym krokiem do utrzymania pięknego koloru włosów jest dobór odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na produkty przeznaczone specjalnie do farbowanych włosów, które są wzbogacone o składniki odżywcze i nawilżające. Dzięki temu włosy będą lepiej nawilżone, co przyczyni się do utrzymania koloru na dłużej. Ponadto warto unikać produktów zawierających siarczanowe detergenty (SLS, SLES), które mogą powodować szybsze płowienie koloru włosów po zabiegu farbowania. W Zielonej Górze i innych miejscowościach znajdują się drogerie, w których można kupić odpowiednie produkty.

 

Regularne stosowanie masek i odżywek

 

Aby utrzymać zdrowy wygląd i intensywność koloru farbowanych włosów, niezbędne jest regularne stosowanie masek i odżywek. Warto wybierać produkty bogate w składniki odżywcze, takie jak proteiny, witaminy, oleje roślinne czy ekstrakty z ziół. Dzięki temu włosy będą odpowiednio nawilżone i odżywione, co pozwoli na dłuższe utrzymanie efektu koloryzacji. Pamiętaj, aby stosować maski i odżywki przynajmniej raz w tygodniu.

 

Ochrona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych

 

Farbowane włosy są bardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, wysoka temperatura czy zanieczyszczenia powietrza. Aby uchronić włosy przed tymi negatywnymi wpływami, warto stosować kosmetyki z filtrem UV oraz unikać nadmiernego używania prostownic, lokówek i suszarek. Ponadto warto zwrócić uwagę na ochronę włosów przed chlorowaną wodą w basenie - przed pływaniem warto nałożyć na pasma specjalną ochronną emulsję lub olejek.

 

Stosowanie delikatnych metod mycia i suszenia

 

Ostatnim, ale równie ważnym elementem pielęgnacji farbowanych włosów jest sposób mycia i suszenia. Warto unikać częstego mycia głowy, gdyż może to prowadzić do szybszego płowienia koloru. Dobrym wyborem jest stosowanie suchego szamponu między myciami, aby przedłużyć świeżość włosów. Ponadto warto zrezygnować z gorącej wody podczas mycia na rzecz letniej, gdyż wysoka temperatura może negatywnie wpłynąć na kolor włosów. W przypadku suszenia warto postawić na delikatne ręcznikowe osuszanie i suszenie na wolnym powietrzu, unikając nadmiernego używania suszarki.

 

Dbanie o farbowane włosy nie musi być trudne ani czasochłonne. Wystarczy zastosować się do powyższych wskazówek, aby cieszyć się pięknym i długotrwałym efektem koloryzacji. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest regularność i konsekwencja w pielęgnacji oraz dobór odpowiednich kosmetyków do potrzeb Twoich włosów.